MOKSLINĖS-PRAKTINĖS KONFERENCIJOS
SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ: GALIMYBĖS IR IŠŠŪKIAI
REZOLIUCIJA
2013-03-25
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui
Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui
Lietuvos Respublikos politinių partijų lyderiams
Lietuvos Respublikos Savivaldybių asociacijai
Konferencijos “Socialinė atsakomybė: galimybės ir iššūkiai“ dalyviaiatkreipia dėmesį, jog visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje vykstantys socialiniai ir ekonominiai pokyčiai lemia darbo rinkoje ir socialinėje aplinkoje reikalingų gebėjimų bei kompetencijų kaitą. Vis svarbesni tampa tarpusavio bendravimo ir mąstymo įgūdžiai. Visuomenės mastu polinkis ir gebėjimas efektyviai bendrauti, keistis informacija apibūdinamas terminu „socialinis kapitalas“. Žmogiškojo ir socialinio kapitalo įtaka kuriant ekonominę ir socialinę gerovę jau seniai įrodyta. Tyrimais yra atskleistos jų sąsajos su įvairiais socialiniais aspektais ‒ žmonių sveikata, nusikalstamumo lygiu ir savižudybių skaičiumi. Tyrimų duomenys patvirtina, kad Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, žmogiškojo ir socialinio kapitalo (socialinių kompetencijų lygis) yra žemas. Tai savo ruožtu veikia ekonominės veiklos efektyvumą ir sukelia neigiamų socialinių padarinių.
Konferencijos “Socialinė atsakomybė: galimybės ir iššūkiai“ dalyviaisusiklosčiusiai situacijai Lietuvoje gerinti siūlo:
$1. Tobulinti pagrindines viešosios politikos priemones: visuomeninio aktyvumo skatinimą ir švietimo kokybės gerinimą per įvairovės ir prieinamumo didinimą.
$2. Stiprinti žmogiškąjį ir socialinį kapitalą per socialinės atsakomybės plėtojimą.
$3. Socialiai atsakingos asmenybės ugdymą įteisinti kaip nacionalinę kvalifikacijos tobulinimo programą mokytojams, švietimo pagalbos specialistams, vaiko gerovės profesionalams, psichologams ir kt.
$4. Socialinės atsakomybės ugdymą įtraukti į horizontalius prioritetus valstybės finansuojamiems projektams.
$5. Skirti realų finansavimą ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo specialistų kvalifikacijos tobulinimui.
$6. Įkurti Socialiai atsakingos asmenybės ugdymo fondą (SAAUF).
$7. Glaudžiai bendradarbiaujant valstybės ir verslo sektoriams, finansų generavimui pritaikyti mokestines lengvatas verslui, kuris sąmoningai įsipareigos nuolatinei SAAUF paramai.
$8. Įtraukti socialiai atsakingos asmenybės ugdymo programą (SAAUP) „Aš esu kūrėjas“ į formalųjį ugdymą, nes ekonominio sunkmečio metu ne visi tėvai išgali sumokėti už vaikų neformalų (papildomą) ugdymą.
$9. Skirti realų finansavimą socialinės atsakomybės plėtrai (ugdymui ir švietimui).
Konferencijos pirmininkė
LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė
Konferencijos sekretorė
VšĮ Asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ (UNESCO klubas) direktorė Marija Mendelė-Leliugienė.